Vervangen Motor Amazon P130

  • Olivier Hermanus
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
04-11-2012 22:47 #119913 door Olivier Hermanus
Vervangen Motor Amazon P130 is gemaakt door Olivier Hermanus
Hoi,

Ik heb een Volvo Amazon P130 op de kop getikt. Ik zoek wat adressen om wat kleine dingen op te knappen aan de lak op de dorpels in Utrecht en omstreken. Heeft iemand ervaring met een spuiterij?

Daarnaast lees ik op verschillende forums over engine swaps. Mijn P130 heeft een B18, maar ik lees over swaps naar een B20, B230 turbo en zelfs een V6. Weet iemand een goed adres in Nederland die kan adviseren bij dit soort aanpassingen?

Groet,
O.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • Siang Phoa
  • Platinum lid
  • Platinum lid
Meer
05-11-2012 00:13 #119915 door Siang Phoa
Beantwoord door Siang Phoa in topic Vervangen Motor Amazon P130
nix is onmogelijk bij voldoende financiële middelen en technische vaardigheden.
Bedenk wel, dat het onderstel oorspronkelijk ontworpen is voor pakweg 80 DIN pk. Opvoeren / upgraden tot ± 120 DIN pk gaat best wel vermits de koets 100% gaaf en hard is, daarboven raad ik aan, om te denken aan upgraden van onderstel en remmerij.
Bezint, voor gij begint! In modern Nederlands: rij niet sneller dan jouw beschermengel kan vliegen!

The all is a question of mind over matter,
but if you do not mind, it does not matter.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • Olivier Hermanus
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
05-11-2012 10:31 #119922 door Olivier Hermanus
Beantwoord door Olivier Hermanus in topic Vervangen Motor Amazon P130
Ja, het onderstel, de as, de remmen en wellicht ook de transmissie zal vervangen moeten worden. Ik zoek iemand die ervaring heeft met het inbouwen van een B230 180pk en dat samen met mij wil doen voor een normale vergoeding / uurtarief.

Technische kennis kan beter. Ik heb deze auto gekocht om dagelijks mee te rijden, goed te onderhouden en veel van te leren. Hiernaast rij ik een Jaguar XJS uit '88. De motor daarin is een 5.3 V12. Daar zit ik liever niet zelf aan. :)

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • Bart Dirven
  • Elite lid
  • Elite lid
Meer
05-11-2012 18:12 #119960 door Bart Dirven
Beantwoord door Bart Dirven in topic Vervangen Motor Amazon P130
Kijk eens op de site www.tinustechniek.nl . Veel voorbeelden van upgrades en ombouw. Andere motoren vergen veel fysieke aanpassingen aan de auto, waarde gaat hiervan meestal niet omhoog. Ook het tunen van een B18 kan behoorlijk helpen in je PK behoefte, en is waarschijnlijk veel minder prijzig.

Gr. Bart

Gr Bart

Volvo Amazon Combi 1967 wit
Volvo Amazon Combi groen 1966
Saab 900NG FPTurbo Cabrio 1997
Saab 93 LPTurbo Cabrio 2001

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • Kevin de Leuw
  • Platinum lid
  • Platinum lid
Meer
05-11-2012 18:56 #119961 door Kevin de Leuw
Beantwoord door Kevin de Leuw in topic Vervangen Motor Amazon P130
Met 180pk moet je je chassis al gaan verstevingen anders trekt hij krom.
Met een standaard b230 kan een amazon al krom trekken en dit is een praktijkles geweest.
Wil je (veel)meer vermogen uit je amazon dan moet je goed investeren anders is het plezier van korte duur.
Overigens met een goed getunede b20 valt ook wel 150pk of meer uit te halen.

Goedkoop lpg uitbouwen, laswerk en onderhoud? www.kdlautomotive.nl

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • Olivier Hermanus
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
06-11-2012 20:08 #120024 door Olivier Hermanus
Beantwoord door Olivier Hermanus in topic Vervangen Motor Amazon P130
Het idee is inderdaad om de basis eerst goed te doen. Het chassis ziet er nog stevig uit. Het plan is om alles in goede orde te herstellen en later naar de motor te kijken. Het liefst wil ik iets kleins inbouwen zodat de ophanging origineel blijft.

Zoiets als dit lijkt me wel wat: www.autoguide.com/auto-news/2011 ... ortly.html

De waarde van de auto is niet mijn eerste zorg. Ik wil er zelf leuk in rijden. Bijvoorkeur met minder emissie en meer kracht. :)

Zijn er garage's in Nederland die een soortgelijk project aan zouden nemen? De meeste garage's zijn vrij conservatief. En bij tinustechniek nemen ze ook geen projecten meer aan, alleen kleine montages.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • Rene Brandt
  • Platinum lid
  • Platinum lid
Meer
06-11-2012 20:50 #120027 door Rene Brandt
Beantwoord door Rene Brandt in topic Vervangen Motor Amazon P130
Als je een wat moderner motor wilt zou je de renault 1.7 of de volvo b19 kunnen nemen van een volvo 340/360
Als je dan ook nog milieuvriendelijk wilt neem dan een wagen met injectie van rond 1990 met u9 code.
dit is toch wel een complexe en dure grap.
je ontkomt er bijn niet aan om een hele auto te kopen, dat zal uiteindelijk ook goedkoper zijn dan het aanschaffen van een los blok en vervolgens alles erbij moeten zoeken.
o.a. de kabelboom en computer uitlaat met kat, alles moet erbij.
ik denk niet dat je zomaar een bedrijf gaat vinden hiervoor want het kan wat de uren betreft behoorlijk uitlopen. :mrgreen:
wel een hobbyist die dit als een uitdaging ziet, helaas weet ik er geen een.
de volvo 340 met 1.7 achterwielaangedreven is betaalbaar en redelijk voor handen zal niet echt sterker zijn dan de b18/20 maar wel een soepel blok met injectie en katalysator, de 340 komt qua gewicht ook redelijk overeen met de amazon.
de b19, 2 liter is moeilijker te vinden omdat de auto populair is voor de race, 360 cub. Sterk blok en met injectie/ kat ook milieuvriendelijk.
met deze motoren vergroot je de cilinderinhoud niet en ook het aantal cilinders veranderd niet.
In tegenstelling tot de b230 hoeft de auto dan ook geen wijziging op het kenteken want er is niets veranderd.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • Lars Rengersen
  • Platinum lid
  • Platinum lid
Meer
07-11-2012 00:04 #120041 door Lars Rengersen
Beantwoord door Lars Rengersen in topic Vervangen Motor Amazon P130
Als je een Amazon met een ander blok wilt, kun je denk ik het beste een huidige eigenaar van zo'n auto een "offer he can't refuse doen". Als je de kosten van de ombouw vergelijkt met de 5000 euro die een tijd terug gevraagd werd voor deze Amazon 180PK! B230 Turbointercooler LPG was dat echt een koopje.

Inmiddels is Tinustechniek gesplitst in techniek en Tinustuning.
Ben doet nu zelf alleen nog tuning. Zie tinustuning.nl
Hij kan je mooi B18 en B20 spul leveren wat zo plug en play is in je huidige auto.

Om er een B23 of B230 in te hangen moet je veel aanpassingen doen omdat die blokken normaalgesproken schuin staan.
Ga je voor bruut, neem dan deze B230 Evo 2 met 327 PK voor een Volvo 240 als basis.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • Olivier Hermanus
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
07-11-2012 23:39 #120078 door Olivier Hermanus
Beantwoord door Olivier Hermanus in topic Vervangen Motor Amazon P130
Bruut is goed. 324 is echt belachelijk voor zo'n klein autootje. :)

Eerlijk gezegd zou ik zeer tevreden zijn met een mooi opgevoerde, uitgeboorde B18 die er nu in zit. Als daar goed veel kracht uit komt met een mooie curve, dan zie ik dat wel zitten.

Ik vond net deze gasten. Die lijken te weten wat ze doen... www.v-performance.com/products/e ... et_engines

Zou zoiets ook in Nederland kunnen? Ik zie het niet zo zitten om de motor los te verschepen naar de VS en dan maanden wachten tot ze 'm kunnen reviseren. Ik lees dat ze bij www.scandcar.nl wel een motor uitboren en reviseren, maar wat kun je daar van verwachten?

Hoeveel kracht kan de koppeling en transmissie aan? Zijn daar specificaties voor?

Groet,
O.

Ps. Lekker actief forum trouwens. :)

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • Lars Rengersen
  • Platinum lid
  • Platinum lid
Meer
07-11-2012 23:48 #120079 door Lars Rengersen
Beantwoord door Lars Rengersen in topic Vervangen Motor Amazon P130
V-Performance is mooi spul inderdaad. Is John Parker.
Als ik de berichten op diverse fora mag geloven heeft die erg lange lever en reactie tijden.
Ziet er wel uit als vakwerk.

Volgens mij is een van de bekendere gespecialiseerde plekken in Nederland toch wel de genoemde Ben Flierman van Tinustuning , maar er zijn vast ook nog andere adressen.

Qua aandrijflijn gaat het volgens mij vrij lang goed, maar ik weer niet hoe lang (als in tot hoeveel PK).
Je zou er altijd nog een M46 uit een 240 of een M410 met B20 koppelingshuis van een 1800E achter kunnen hangen.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Over de vereniging

Social

  • Facebook
  • Flickr
  • YouTube

De VolvoKV is lid van

FEHAC
KNAC
NCAD
Fehac
KNAC
NCAD