Vandaag heb ik de basisset voor de (ombouw van de ramen in de achterdeuren naar) elektrische raambediening afgehaald bij de Volvodealer in Aken. Officiële prijs 110 euro inclusief 16% Mehrwertsteuer (lees: BTW). Ik heb 10,01 euro korting gekregen, maar dat terzijde. In de (rechthoekige bruine) doos zit:
Twee mechanismen met motor, van schroefdraad voorzien. Wordt dus niet met popnagels vastgezet. Volgens de handleiding zouden de gaten uitgeboord moeten worden.
De 8 moertjes die je nodig hebt om beide mechanismen op de deuren te schroeven.
Twee kabels. Deze vervangen niet de kabelbomen in de deur, maar vullen deze aan. Aan deze kabels zitten:
Aan één kant een stekker voor de schakelaar.
Iets verder een stekker waar het motortje op aangesloten wordt.
Aan de andere kant drie pinnetjes. In de B-zuil (da's de zuil tussen voorste en achterste deur) zit de kabelboom via een stekkerverbinding aangesloten op de rest van de auto. In deze stekker worden de drie pinnetjes gestoken.
Twee schakelaars voor de achterdeuren.
Twee stopjes, om het gat waar nu nog de zwengel door naar binnen/buiten steekt, af te dekken. In de kleur zwart, maar ze zijn ook in rood, beige en blauw bij te bestellen.
Een handleiding die inbouw van elektrische ramen in zowel de voor- als de achterdeuren beschrijft. Er is aangegeven welke handelingen gedaan moeten worden als alleen achter elektrische raambediening wordt ingebouwd.
Bovenstaande geldt voor bestelnummer: 1394 873-2 Voor de basisset elektrische raambediening bestaan de volgende bestelnummers:
740/940 88-91 1394 873-2
740/940 92-94 6820 265-4
740/760 82-87 1188 510-0
Vermoedelijk is de inhoud van alle set vergelijkbaar. Wie ook nog een nieuw bedieningspaneel voor de bestuurdersstoel nodig heeft, is bij de dealer rond de 85 euro kwijt.